Geri İade Koşulları

1- İade kapsamına giren müşteriler için gerekli şartlar ve uygulanacak prosedür aşağıda madde madde verilmiştir. Bu şartlar harici işlem yapılmamakla beraber farklı bir uygulama teklif edilemez.

2- İade kapsamına girecek kişilerin BesServer yetkilileri tarafından bu iade için kabul edilmeleri gerekmektedir.

3- İade kapsamına giren müşteriler kesilen %18 KDV tutarını ve kullanılan hizmet gününü, ödedikleri faturadan düşerek kalan ödemeyi alabilirler.

4- İade müşterinin sağlıklı bir gerekçe göstermeleri ve firma yetkilileri tarafından kabul edilmesi ile işleme sokulur.

5- Aylık kiralanan, hosting, dedicated sunucu, sanal sunucu ve sunucu barındırma hizmeti alan müşterilerimiz iade kapsamında değildir. Hiçbir koşulda (veri kaybı, teknik sorun, abuse ihlali vb.) müşterilerimize iade yapılmaz.

6- Yıllık kiralanan (hosting, dedicated sunucu, sanal sunucu ve sunucu barındırma) hizmetleri iade yapılabilir. Bunun için müşterinin tarafımıza sağlıklı bir gerekçe sunulması şarttır. Bu işlemin 7 gün içerisinde yapılması zorunludur. 7 günü geçen talepler dikkate alınmayıp göz ardı edilecektir.

7- Müşteri kaynaklı (sorunlu hizmet, veri kaybı vb.) gerekçeler için iade yapılmamaktadır. Firmamızın yedek almak gibi bir zorunluluğu olmadığı için hizmet kullanımındaki tüm mesuliyet müşteriye aittir. Eğer istenirse ücretli/ücretsiz destek talebinde bulunulabilir.

8- Alan adı (domain) kayıt işlemi ICANN ve METU tarafından yapıldığından dolayı kesinlikle iade yapılmamaktadır. Alan adı hizmetlerinin hangi nedenle olursa olsun iadesi talep edilemez.

9- Yapılacak olan iadelerden KDV + Kurulum hizmet Bedeli düşülerek yapılacaktır.

10- Çeşitli forum veya sosyal mecralar aracılığı ile düzenlenmiş olan kampanyalar aracılığıyla satın alınan hizmetlerde iade bulunmamaktadır. İade talebi için sitemizdeki ürün meblaları baz alınmalıdır.

11- İade işlemi için müşteri panelinden iptal talebinde bulunduktan sonra neden iptal istendiğine dair yazılı ve imzalı bir dilekçe ile +90 212 923 17 18 numaralı telefonumuza fax gönderilmesi gerekmektedir.